Decoration

Z głową w chmurach – stolik do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to kwatera główna naszego malucha. To tutaj najczęściej bawi się i wypoczywa. Niezbędnym elementem wyposażenia jest stolik do dziecięcego pokoju, bo umożliwia on zaaranżować przyjazny dla dziecka kącik zabaw. To miejsce, w którym będzie rysować, malować, lepić, czy wycinać, a także robić wszystko inne na co przyjdzie najmłodszemu ochota. Podpowiadamy, jakie cechy powinien mieć idealny stolik do pokoju dziecięcego.

Praktyczny stolik do pokoju dziecięcego

Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują mebli dopasowanych do ich wzrostu. Dlatego optymalna wysokość blatu to ok. 45 cm. Mebel zapewni maluchowi prawidłową postawę podczas siedzenia i posłuży mu do czasu, kiedy będzie już potrzebował biurka. Stolik do dziecięcego pokoju musi być trwały, a zarazem odporny na niezwykłe pomysły małego artysty. Wytrzymałość na uszkodzenia oraz łatwość czyszczenia to także pożądane cechy dziecięcych mebli. Warto także pamiętać o tym, by stolik był wykonany z bezpiecznych dla dzieci materiałów. Dlatego przed zakupem należy sprawdzić, czy przy produkcji mebla użyto ekologicznych farb lub lakierów.

Dzieci również doceniają piękno – naturalny stolik do pokoju dziecięcego

Od najmłodszych lat wyczulamy dzieci na otaczający je świat. Dlatego powinniśmy zadbać także o estetykę ich przestrzeni do zabawy. Zdecydowanie nie polecamy szkodliwych dla środowiska mebli z dodatkiem plastiku. Podobnie unikamy wprowadzania jaskrawej kolorystyki. Przesadzone, kiczowate umeblowanie nie dodaje wnętrzom uroku. Aby ukształtować gust naszej pociechy, już teraz zwracajmy uwagę na piękno pochodzące z natury.

Doskonały efekt osiągniemy, kiedy połączymy ze sobą meble w jednym stylu. Szafka lub stolik nocny do pokoju dziecięcego, wraz z wyższym stolikiem do zabawy stworzą wtedy jednolitą koncepcję. Drewniany stolik nocny do pokoju dziecięcego o prostej konstrukcji, czy stolik do dziecięcego pokoju wykonany ze sklejki to niewątpliwie propozycje, które z powodzeniem można zaliczyć do sztuki użytkowej.

Stolik do dziecięcego pokoju – na co zwrócić uwagę?

Dzieci mają zmienny temperament i nie zawsze siedzą grzecznie przy swoim stoliczku. Spokojna kreatywna zabawa może w mgnieniu oka zamienić się w dzikie harce po pokoju. W tym przypadku ważne jest, aby stolik do dziecięcego pokoju nie posiadał ostrych krawędzi. Dlatego producenci zwykle rezygnują z potencjalnie niebezpiecznych kantów i zastępują je zaokrąglonymi brzegami.

Troska o komfort najmłodszych i stworzenie idealnych warunków nieskrępowanej zabawy to również nasz cel. Nasza oferta zawiera kunsztownie wykonane stoliki do pokoju dziecięcego, które zadowolą każdego malucha i jego rodziców.